Görevlerimiz

Büromuzda,

Yargının etkin, verimli ve hızlı yürütülmesine yönelik olarak Genel Müdürlüğümüzün görev alanına giren konularda ulusal ve uluslararası düzeyde projelerin öneri ve planlamaları yapılarak hayata geçirilmektedir.

Bu kapsamda;

"Geliştirilmiş Bilirkişilik Sistemi Eşleştirme Projesi",Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) kapsamında 2013 yılı başından bu yana Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü koordinesinde, Almanya IRZ Vakfı ile birlikte yürütülen "Geliştirilmiş Bilirkişilik Sistemi Eşleştirme Projesi"nin 23.06.2015 tarihinde resmi kapanış toplantısı gerçekleştirilmiştir.

“Adli Tebligat Sisteminin İyileştirilmesi Yoluyla Yargısal Faaliyetlerin Hızlandırılması Projesi” ve “İdari Yargı Etkinliğinin Artırılması Eşleştirme Projesi” başlayacak projelerimizdir.

IPA II kapsamında; “Bilirkişilik Sisteminin Kurumsallaştırılması/Kurumsal Bilirkişilik Uygulamalarının Yaygınlaştırılması Projesi” ve “Türk Noterlik Sisteminin Kurumsal Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi” planlanan projelerimizdir.

“Hukuk Yargılama Usulünde Kanun Yararına Temyiz Projesi” ve “Velayet, Vesayet ve Kayyımlık Sistemi Projesi” Taiex kapsamında planlanan projelerimizdir.Şube Müdürü : Aynur YAVUZ 

Memur : Selahattin SOTAR 

Memur : Yasin TAŞKIRAN
SİTEMİZİ
 
   2015 | T.C. Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü
           Milli Müdafaa Caddesi No:22 Bakanlıklar/ANKARA