Feyzullah TAŞKIN
Hâkim
Genel Müdür

    31 Ekim 1969 tarihinde Yozgat/Sorgun’da doğdu; ilk, orta ve lise tahsilini burada ikmal etti. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans, Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

    1992 yılında Ankara Adli Yargı Hâkim Adayı olarak mesleğe başladı. Bozcaada, Çayırlı, Kuyucak ve Rize’de Hâkimlik, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde Tetkik Hâkimliği, Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde Tetkik Hâkimliği ve Daire Başkanlığı, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

    31 Ekim 2014 tarihinden itibaren Hukuk İşleri Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

    Evli ve üç çocuk babasıdır.









                                                                                                           
Önceki Genel Müdürlerimiz




ÖMER KERKEZ
11.04.2013 - 26.10.2014
AYHAN TOSUN
07.09.2004 - 11.04.2013
M.NİHAT ÖMEROĞLU
21.01.2003 - 07.09.2004
H.NESRİN YILMAZCAN
21.05.2002 - 21.01.2003
BÜLENT GÖKGÖZ
31.07.1997 - 21.05.2002
FARUK BAL
08.04.1996 - 30.07.1997
NESLİHAN KARAKAYA
27.11.1992 - 07.04.1996
DR. TURGAY YÜCEL
23.08.1991 - 27.11.1993
MUZAFFER TUTAR
14.12.1984 - 23.08.1991
CAHİT NALBANTOĞLU
21.07.1982 - 23.07.1984
MEHMET FEVZİ UYGUNER
13.03.1978 - 15.02.1982
OĞUZ AKDOĞANLI
22.09.1973 - 14.03.1977
ŞEMSETTİN İYİOL
22.06.1971 - 20.09.1973
BÜLENT OLCAY
29.01.1965 - 15.06.1971
AHMET HAMDİ BOYACIOĞLU
11.09.1962 - 24.12.1964
MEHMET CEVAT SELÇUK
23.09.1980 - 26.01.1982
VEHBİ HAYATİ EDGÜ
12.07.1960 - 23.09.1960
ŞEVKET MÜFTİGİL
21.06.1957 - 23.09.1960
RESAT TESEL
01.10.1954 - 11.07.1956
MUSTAFA EKREM TEZEMEN
17.06.1952 - 03.09.1953
MUSTAFA AMİL ARTUS
07.11.1947 - 16.06.1952
MEHMET ŞİNASİ DEVRİM
25.05.1938 - 01.04.1939
YUSUF KEMALETTİN ASLANSAN
05.05.1932 - 03.09.1935
MEHMET SABRİ BEY
12.11.1926 - 07.03.1932
SİTEMİZİ
 
   2015 | T.C. Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü
           Milli Müdafaa Caddesi No:22 Bakanlıklar/ANKARA